Daniel Kajzer – 6,93. Choć nie miał tym razem dużo pracy, to gdy już musiał zaangażować się w grę, wprowadzał spokój i opanowanie. Brawo za zachowanie koncentracji nawet w tych okresach, kiedy przeciwnik nie rozgrzewał go raz po raz.

Adam Danch – 6,72. Pierwiastek bezkompromisowości, jaki wnosi doświadczony defensor do gry obronnej żółto-niebieskich, nadaje charakter całej tylnej formacji. Przy ul. Sportowej znów konsekwentnie wybijał rywalom z głowy fajerwerki w ataku.

Michał Marcjanik – 6,79. Lider defensywy gdynian w rundzie wiosennej znajduje się w doskonałej dyspozycji. W Bełchatowie zagrał jak profesor, w zasadzie nie popełniając błędów.

Haris Memić – 6,50. Jego wzrost przydawał się przy stałych fragmentach gry, a siła fizyczna przy przepychaniu się w polu karnym. Bardzo solidne zawody Holendra.

Fabian Hiszpański – 7,61. Najlepszy ofensywny zawodnik Arki w sobotnie popołudnie. Przy golu na 2:0 po jego strzale w słupek Rosołek dobił piłkę do pustej bramki. Kręcił bełchatowianami, jak chciał. Razem z Letniowskim i Alemanem w drugiej połowie urządził sobie na boisku imprezę. Raz po raz wpadał w zasieki obronne gospodarzy. Takiego skrzydłowego chcielibyśmy oglądać zawsze.

Adam Deja – 6,40. Pewny w destrukcji, dość spokojny w wejściach ofensywnych. Dwukrotnie próbował zaskoczyć Niźnika i dwukrotnie nieznacznie się pomylił. W przerwie opuścił boisko z urazem, ale pierwsza połowa w jego wykonaniu wyglądała bardzo solidnie.

Juliusz Letniowski – 6,70. W pierwszej połowie niewyraźny, w drugiej złapał luz, trzymał tempo, dawał próbkę swoich umiejętności technicznych. Jego widowiskowe zagranie piętą zakończyło się golem samobójczym Gancarczyka otwierającym wynik spotkania, które zostało z kolei zamknięte pewną egzekucją rzutu karnego przez środkowego pomocnika.

Christian Aleman – 7,13. Długo łapał czucie na trudnej murawie przy ul. Sportowej, ale kiedy już je dorwał, to w drugiej części meczu był nie do zatrzymania. Podanie wyprowadzające Rosołka sam na sam przy akcji, która dała Arce jedenastkę, było z kategorii ,,palce lizać”. A takich zagrań oglądaliśmy w wykonaniu Ekwadorczyka więcej.

Arkadiusz Kasperkiewicz – 6,64. Było widać, że lewe wahadło to zdecydowanie nie jest pozycja ,,Kaspera”. Mimo tego dał z siebie, ile mógł. Szarpał, wchodził w rozegranie, wracał do obrony. Przyzwoity mecz.

Maciej Rosołek – 6,36. W pierwszej części meczu prezentował się bardzo źle, ale w drugiej się zrehabilitował. Gol, wywalczenie rzutu karnego i czerwonej kartki dla Bartkowa – 19-latka bronią fakty.

Rafał Wolsztyński – 5,33. Aktywny, wchodzący w mocną walkę z obrońcami ,,brunatnych”. W pierwszej połowie często był pod grą, ale w drugiej zrobił się już nieco bardziej niemrawy.

Mateusz Żebrowski – 6,17. Jego wejście na plac gry w przerwie uporządkowało poczynania ofensywne żółto-niebieskich. Mimo że nie był tym razem tak widoczny, jak w poprzednich pojedynkach, to jednak mecz w Bełchatowie pokazał, jak istotnym ogniwem w układance Dariusza Marca jest ,,Żebro”.

Marcus da Silva – 6,11. Arka grająca ofensywnie, technicznie i prezentująca luz w swoich poczynaniach to woda na młyn dla Brazylijczyka, który czuł się bardzo dobrze w rozegraniu z kolegami i miał pomysł na to, co robić z piłką.

Kacper Skóra, Łukasz WolsztyńskiArtur Siemaszko – grali za krótko, by zostać ocenieni.


Średnia ocen

7,58 – Kacper Krzepisz

6,09 – Christian Aleman

5,98 – Marcus da Silva

5,96 – Daniel Kajzer

5,81 – Patryk Soboczyński

5,73 – Adam Deja

5,64 – Arkadiusz Kasperkiewicz

5,44 – Adam Danch

5,37 – Luis Valcarce

5,35 – Fabian Hiszpański

5,34 – Kacper Skóra

5,31 – Maciej Rosołek

5,29 – Mateusz Młyński

5,27 – Juliusz Letniowski

5,22 – Haris Memić

5,13 – Jakub Wawszczyk

5,09 – Adam Marciniak

5,08 – Kamil Mazek

5,06 – Michał Marcjanik

5,05 – Mateusz Żebrowski

5,00 – Bartosz Kwiecień

4,75 – Maciej Jankowski

4,67 – Dawid Markiewicz

4,64 – Jan Hosek*

4,57 – Szymon Drewniak

4,55 – Damian Ślesicki

4,23 – Mikołaj Łabojko

4,18 – Łukasz Soszyński

4,03 – Rafał Wolsztyński

3,93 – Mateusz Stępień*

3,77 – Paweł Sasin

3,62 – Łukasz Wolsztyński

3,57 – Artur Siemaszko

3,19 – Bartosz Boniecki*

*Hosek, Stępień i Boniecki byli oceniani tylko w jednym meczu


Wybierani piłkarzem meczu

11 – Daniel Kajzer

6 – Marcus da Silva

4 – Adam Deja

3 – Christian Aleman

2 – Juliusz Letniowski, Mateusz Młyński, Kacper Krzepisz, Mateusz Żebrowski

1 – Adam Marciniak, Fabian Hiszpański